Obec Horovce leží uprosted Východoslovenskej nížiny na agradačnom vale rieky Ondavy. Je obklopená úrodnými lánmi. Chotár obce presahuje brehy Ondavy až po susednú obec Trhovište. Nadmorská výška stredu obce je 196 m n. m. a chotára 103 – 111 m n. m.
Výmera chotára je 1302 ha
Najstarší písomne doložený názov obce je z roku 1347 HOOR, 1393 HORH, 1773 TVROWCZE, 1786 HOROWCE, 1927 HOROVCE. Obec sa spomína v roku 1437 ako majetok Ladislava Drugheta. Patrila panstvu Humenné, Szirmayovcom a Andrássyovcom. Obyvateľstvo sa zaoberalo poľnohospodárstvom a prevozníctvom. Do roku 1960 obec patrila do Župy Zemplínskej, okres Sečovce, po roku 1960 do okresu Michalovce, kraj Východoslovenský a v súčasnosti administratívne patrí do Košického kraja, okres Michalovce.
Obyvatelia obce ako aj iných obcí Zemplína sa živili roľníctvom. Väčšia časť obce pracovala buď ako deputatnici,, alebo sezónni robotníci okolitých majetkoch. Na majetkoch praovli v rastlinnej výrobe niekedy aj celé rodiny, ba i deti. Život bol pre občanov dosť ťažký. Najväčšia nespokojnosť nasla v čase krízy v r. 1932, kedy bolo vedľa roborníkov prepustených z práce na majetkoch a taký stav trval až do oslobodenia.
V obci bolo drobné remeselníctvo ako kolesár, kováč, krajčírstvo, podomové tkáčstvo a súkeníctvo a ťažba piesku a štrku z Ondavy pe výstavbu rodiných domov ako aj iných stavieb v obci.